Pojištění automobilu

Pojištění automobilu

Automobil nebývá zrovna lacinou záležitostí. I v případě ojetých starších automobilů dosahuje částka za jeho pořízení často výše ročního nebo i víceletého příjmu kupujícího. U automobilů platí více než kde jinde paradoxní pravidlo, že většina lidí je příliš chudých na to, aby kupovali levné věci. Auto musí vydržet, protože málokdo má pod polštářem či v bance ušetřeno na nový a auto je pro většinu lidí naprostá nutnost, bez které by život byl mnohem složitější. Dobrá, člověk si pořídí kvalitní automobil, který mu vydrží i deset let. Pak ale přijde jedna havárie a všechno je pryč. Ale nemusí být…

Automobily jsou velice namáhané a neustálému riziku vystavené stroje. Vzhledem k jejich pořizovací ceně je to ještě mnohem citelnější - ve vteřině můžete přijít i o miliony. Není divu, že různých druhů pojištění se v tomto segmentu vyskytuje obrovské množství. Zaprvé je to povinné ručení, které mít prostě musíme - ručíme jím za škody, které případně způsobíme užíváním našeho vozidla. Právě tyto škody mohou být největší a při hromadné havárii nebo srážce s drahým automobilem, bychom taky nemuseli ani za desítky let splatit peníze, o které jsme ostatní připravili - proto povinné ručení, které to za nás řeší za cenu pár tisíc korun ročně.

Jenže povinné ručení nám nikdy nezaplatí škodu na našem automobilu, pokud jsme viníky nehody. Jednoduše - nikdo nám nenařídí pojistit si vlastní auto pro případ, že si ho sami svou chybou zničíme. Avšak to neznamená, že se do takové situace nedostaneme. Kvůli tomu je tu havarijní pojištění, ze kterého čerpáme v případě, že zaviníme dopravní nehodu a nám vznikne nějaká škoda.

Do havarijního pojištění může spadat spousta doplňkových produktů, které se snaží vystihnout všechny možné situace, kdy řidič může přijít k úhoně na majetku. Takové havarijní pojištění se pak nazývá „allrisk“, ale obsah havarijních pojištění jednotlivých pojišťoven se vždy mění. Co všechno se dá pojistit?

  • Havárie - od toho havarijní pojištění, jde o základ, který se však samostatně skoro ani nepoužívá.
  • Požár, vandalismus, přírodní katastrofy a podobné události, které mohou poničit vaše auto.
  • Právní ochrana - provozováním motorových vozidel často vznikají situace, které se řeší až u soudu, ale s tímto pojištěním se nemusíte nákladů se soudem souvisejících bát.
  • Můžete získat asistenční servis zdarma, případně i náhradní vozidlo.
  • Zavazadla - nejen automobil samotný může být drahý, ale také to, co v něm převážíme. Pojistit lze i vyloupení automobilu.
  • Přední sklo - velmi drahý a snadno zničitelný kus automobilu.
  • Úrazové pojištění cestujících - nakonec, ale ne v poslední řadě, je to nejdůležitější - zdraví lidí. Pojišťovna vám ho nevrátí, ale alespoň „vypomůže“ financemi v případě úrazu.

Využijte našeho pojištění: levně, jednoduše, rychle a IHNED.


SROVNÁNÍ NEJLEVNĚJŠÍCH NABÍDEK

Novinky

11-08-2011 - Levné pojištění vozidel

Internet nabízí nové možnosti nákupu povinného ručení. Velice oblíbené je srovnání pojištění, kde je možné získat zákonné pojištění vozidel za nejlepší cenu. Srovnání od všech pojišťoven nabízí zákazníkovi pravdu výhodné ceny.