Nejlevnější pojištění vozidel

Nejlevnější pojištění vozidel

Ušetřit by chtěl každý, obzvláště v dnešní ne zrovna příznivé době. Majitelé vozidel k tomu mají velmi dobrou příležitost v podobě povinného ručení. Už dávno nejde jen o objem motoru vozidla. Dnes je povinné ručení auta velmi individuálním produktem a sazby pojištění závisí na mnoha věcech, které z velké části vycházejí ze samotné osoby pojistníka. Lze je tedy do jisté míry ovlivnit - hlavně tím, jakou pojišťovnu zvolíme. Každá pojišťovna se sice bude na nízký věk řidiče dívat jako na negativní okolnost, ale některé dají přirážku vyšší, některé menší. A tak je to vlastně u většiny kritérií, podle kterých pojišťovny sazby vypočítávají - je proto potřeba si pečlivě vybírat, chce-li člověk ušetřit. A že se dá ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Nejdůležitějším faktorem je, naštěstí, schopnost a opatrnost řidiče. Jak je to možné? Díky systému bonusů a malusů, který zde má smysl více, než kdekoliv jinde. Nezpůsobili jste za poslední rok žádnou nehodu? Dle zdravého rozumu i pojišťoven máte tedy nárok na určitou slevu na pojištění. Nezpůsobili jste nehodu celých deset let, co provozujete motorové vozidlo? Pak bude sleva mnohem vyšší, jako odměna za odpovědné a bezpečné ježdění. Velikost takového bonusu může být až 50%. Být opatrným řidičem se tedy vyplácí.

Stejně je to s malusy - způsobili jste již několik nehod? Připlaťte si tedy, neboť riziko, že za vás pojišťovna bude platit, je mnohem vyšší, než u někoho. Stačí několik nehod, třeba čtyři za posledních několik let, a sazba vašeho pojištění může být třikrát vyšší, než je sazba základní - a tím až šestkrát vyšší, než u deset let bezúhonného řidiče. Těžko jde o velkou motivaci nezpůsobovat dopravní nehody, ale o odměnu, či trest dozajista jde.

Dobré je zvolit také roční frekvenci placení pojistného, neboť ji většina pojišťoven zvýhodňuji dalším bonusem v řádech několika procent. Výraznějších slev pak můžete dosáhnout sjednáním pojištění online a výhodnými kombinacemi různých druhů pojištění - povinného ručení a životního pojištění, povinného ručení a havarijního pojištění nebo i povinného ručení dvou automobilů (druhý automobil většinou získá slevu).

Pokud budete využívat v předepsaných měsících zimní pneumatiky, přijdete si většinou k další slevě. Stejně tak, pokud je vaše auto novějšího data výroby. Na cenu pojištění má také vliv limit, do kterého pojišťovna zaplatí škodu, kterou jste způsobili.

Využijte našeho pojištění: levně, jednoduše, rychle a IHNED.


SROVNÁNÍ NEJLEVNĚJŠÍCH NABÍDEK

Novinky

11-08-2011 - Levné pojištění vozidel

Internet nabízí nové možnosti nákupu povinného ručení. Velice oblíbené je srovnání pojištění, kde je možné získat zákonné pojištění vozidel za nejlepší cenu. Srovnání od všech pojišťoven nabízí zákazníkovi pravdu výhodné ceny.