Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění je řešením pro všechny, kteří se bojí, že přijdou o svůj automobil nebo o spoustu peněz kvůli jeho opravě. Je vlastně doplňkem zákonného pojištění odpovědnosti z provozování vozidel (tzv. povinného ručení) a řeší situaci, na kterou se povinné ručení nevztahuje - pokud způsobíte nehodu a i vám samotným je způsobena nějaká finanční újma.


Z havarijního pojištění je placena oprava vašeho vozidla, nebo finanční náhrada za vozidlo zničené. Částka, kterou budete ročně platit, závisí snad ještě na více faktorech, než u povinného ručení. Předně jde o finanční limit, který vám pojišťovna až může vyplatit. Také je důležitá velikost spoluúčasti pojišťovny- 100% proplacení škod není samozřejmostí. Pokud jste ochotni platit více vlastní kapsy, cena havarijního pojištění bude příznivější.

Cenu také ovlivňuje to, vůči čemu jste pojištění - nemusí jít pouze o samotné havárie. Chcete se pojistit proti krádeži vozu? Nebo proti krádeži zavazadel? Rozbil vám kamínek už třikrát přední sklo a počtvrté už nechcete ty šílené sumy za nové sklo platit? Bojíte se mocných přírodních živlů? Nebo toho, že se někdo ve vašem autě zraní? To vše lze pojistit - zvlášť i dohromady. Komplexní havarijní pojištění se pak většinou nazývá allrisk a chrání vás prakticky před vším. Samotné proplácení škod pak ještě doplňují různé asistenční služby včetně případného zapůjčení náhradního vozu pro ty, kteří nemohou bez automobilu pracovat nebo jen prostě plnohodnotně a pohodlně žít.

Havarijní pojištění není povinné a nikdo vás do něj nutit nemůže, ale často jde o tu nejlevnější variantu, ačkoliv se vám může několik tisíc ročně zdát jako vyhozené peníze. Automobil není (většinou) laciná věc a málokdo má možnost si koupit nový, když ten starý rozbije. Havarijní pojištění je prostě jistota a každý musí zvážit, zda to riskne, nebo si připlatí.

Využijte našeho pojištění: levně, jednoduše, rychle a IHNED.


SROVNÁNÍ NEJLEVNĚJŠÍCH NABÍDEK

Novinky

11-08-2011 - Levné pojištění vozidel

Internet nabízí nové možnosti nákupu povinného ručení. Velice oblíbené je srovnání pojištění, kde je možné získat zákonné pojištění vozidel za nejlepší cenu. Srovnání od všech pojišťoven nabízí zákazníkovi pravdu výhodné ceny.