Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklu

Motocykl je velmi specifickým motorovým vozidlem. Rizika spojená s jeho užíváním jsou mnohem větší, nebo spíše se mnohem snáze tato rizika stanou skutečností. Motocykl je v první řadě velmi zranitelným strojem a stejně tak je zranitelná i osoba, která ho řídí. Větším „problémem“ je však většinou nátura jeho řidičů. Motocykl totiž není jen dopravním prostředkem, neboť většinou nesplňuje nároky, které máme například na automobil. Zaprvé jde o bezpečnost a za druhé o možnost přepravovat větší náklady a více osob. Motocykl je však relativně levná možnost, jak si užít volnost a rychlost.


Motocykl je hlavně věcí adrenalinu a požitku z jízdy. Využívají ho hlavně odvážnější a po zážitcích toužící lidé, často velmi mladí. I běžný motocykl je navíc stejně rychlý jako sportovní automobil. Motocyklisté jsou tedy velmi rizikovou skupinou a tím pádem i havarijní pojištění je pro ně výrazně odlišné.

Specifika havarijního pojištění motocyklů:

  • Možnost sjednat pouze sezónní havarijní pojištění, například od začátku dubna do konce října. Proti vandalismu, přírodním živlům a krádeži je však motocykl chráněn po celý rok.
  • Jiná struktura nabývání bonusů, která odpovídá rizikovosti tohoto druhu dopravy.
  • Možnost například až poloviční spoluúčasti pro řidiče, kteří věří svým schopnostem.
  • Slevy díky instalaci ochranných prvků motocyklu.
  • Havarijní pojištění motocyklů nenabízí každá pojišťovna - právě z důvodu, že jde o rizikovou sféru, kde je velké procento těch, kteří nehody způsobují.

Využijte našeho pojištění: levně, jednoduše, rychle a IHNED.


SROVNÁNÍ NEJLEVNĚJŠÍCH NABÍDEK

Novinky

11-08-2011 - Levné pojištění vozidel

Internet nabízí nové možnosti nákupu povinného ručení. Velice oblíbené je srovnání pojištění, kde je možné získat zákonné pojištění vozidel za nejlepší cenu. Srovnání od všech pojišťoven nabízí zákazníkovi pravdu výhodné ceny.